ANNE YEMEĞİ

Aşağıdaki video bir sigorta firmasının reklam çalışması.

Filmde, evinden uzakta yabancı ülkelerde çalışan Koreli gençlere sürpriz hazırlanıyor. Gençler bir yere yemeğe davet ediliyorlar. Ne olduğunu bilmeden söylenen restorana gidiyorlar. Önlerine bir sofra kuruluyor.

Servis ilerledikçe bir şeyler sezmeye başlıyorlar ama olacaklardan hiçbirinin haberi yok. Aslında çok özledikleri annelerinin, en sevdikleri yemeklerle, en sevdikleri tabak – çanakla hazırladığı sofraya oturmuş bulunuyorlar.

Sonunda kapıdan çıkıp gelen annelerini görünce hepsi sevinçten yerinden fırlıyor, sarılıyor, özlem gideriyor.

Filmin sonunda evlatlar memleketi, annelerini ne kadar özlediklerini ama doğru dürüst bir iş, bir gelir için gurbette çalışmak zorunda olduklarını anlatıyor. Anneler de çocuklarını ne kadar özlediklerini ama böyle zor şartlarda çalışıp başarılı oldukları için onlarla nasıl gurur duyduklarını…

Anne evlat arasındaki bu özel duyguyu anlamak için yabancı dil bilmeye gerek yok. Biz biraz anlattık filmde neler olduğunu ama  mutlaka izlerken tek kelimesini anlamasanız bile olan biteni kalbinizde, gözlerinizde hissedeceksiniz. Çünkü sevginin lisanı olmaz.

 

Annesinin elinden yemek yeme bahtiyarlığına erişmiş tüm çocukların ve evladıyla gurur duyabilecek kadar yüce gönüllü tüm annelerin Anneler Gününü kutlarız.

 

 

Kapak

Author: Kılavuz Kirpi

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share This