ÇOCUĞUNUZUN YAZ OKULU OLMAK İSTER MİSİNİZ?

 

Okullar tatile girer girmez anne babaların hayatı yokuşa sarar. Yüksek sesle ifade edilmese de hepimizin içinden geçen soru aynıdır: Bütün gün ne ile meşgul edeceğim ben bu çocuğu?

Hem başını derde sokmasın hem bir şeyler öğrensin hem de canı sıkılmasın…

Yaz tatilinin öğrenme ve gelişme sürecine ket vurmaması gerek. Çocuğun hem eğlenceli hem de yararlı bir şeyler yapmaya devam etmesi ihtiyacı, hayatımıza “Yaz Okulu” kavramını soktu. Ne var ki yaz okulları birbirinin neredeyse kopyası, merkezinde herhangi havuzda yüzme olan baştansavma programlarıyla anne babaların haklı şüphesini çekiyor.

 

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • LinkedIn

 

Spor önemli tabii. Çocuğun kişilik, zihin ve beden gelişiminde büyük paya sahip ama sadece spor yetmez. Başka beceriler ve yetenekler de gerekli.

Peki ne yapacağız?

Belki Gever Tulley’in “Tamirci Okulu” projesi size ilham verir. Hem okulda öğretilemeyen ama yaşamda gerekli kimi şeyleri çocuğunuza öğretme hem de onunla keyifli ve neşeli zaman geçirme şansı olur, ne dersiniz?

 

Bu yaz kendi tamirci okulunuzu açın. Çocuğunuzun özgüveni, sorun çözme yeteneği ve el becerisi gelişirken siz de anne babaların zihnini  kemiren aşırı korumacılık mikrobundan kurtulmuş olursunuz.

Mutlu ve verimli yazlar!

 

 

 

Author: Beril Cansever Devlet

[yazar] [ara sıra çevirmen] [çeyrek asırdır eğitimci]

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share This