GÜLÜMSETEN HABERLER

 

İyi günler değerli okuyucularımız.

 

Bugünkü haber bültenine Hollanda’dan başlıyoruz.

Noordeinde kasabasında yaşayan 48 yaşındaki Menno Shaefer, evinin yakınlarında gördüğü bir baykuşu fotoğraflamak isterken, sıradışı bir durumla karşılaştı: Baykuş, insanların tepesine konmayı seviyordu. Önce kendi başına konan baykuşu filme çekmek için kamerasında uzandığında, neredeyse 3 kiloluk bu sevimli kuş havalandı ve bu defa komşusunun başına kondu. Böylece başlayan “başa konan baykuş” hikayesi ülkenin dört yanına ulaştı. Kasaba, baykuş sayesinde tarihinde görmediği kadar turisti ağırlama şansı yakaladı.

İşte başa konmayı seven baykuş:

 

 

 

Sıradaki haberimiz buldog cinsi bir köpek hakkında. Junior adlı bu sevimli köpek, sohbete karışmadan edemiyor sevgili okuyucular. Sahibi Walter’in önce İngilizce, ardından sırasıyla Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce dillerinde açtığı tüm sohbetlere fütursuzca dahil olan ve sahibinin, arkadaşıyla değil kendisiyle konuşmasında ısrar eden Junior’un lafı kaptırmadığı o muhabbet:

 

 

80’lerin modası Break Dans artık unutuldu zannetsek de yanılıyor olabiliriz. Calgary hayvanat bahçesi sakinlerinden bu arkadaş, moda gorilin kendine yakışan dansı yapmasıdır ilkesine ne denli bağlı olduğunu bizlere açıkça gösteriyor:

 

 

Son olarak bir ibret hikayesini sunuyoruz. Kurbağasını akıllı telefonundaki karınca yeme oyunuyla kandıran gencin hazin sonu, sevgili okurlar. Siz siz olun, acıkmış bir kurbağaya sahte karıncalar göstermeyin:

 

Azıcık serserilik etmesek hayata nasıl katlanırdık?

Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın 🙂

 

 

Kapak görseli

Author: Kılavuz Kirpi

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share This