KILAVUZ KİRPİ 1 YAŞINDA

 

Bugün bizim doğum günümüz. Tam 1 yaşında olduk.

Bir yıl boyunca yayında kalmak, her gün yeni ve nitelikli içerikle okuyucu karşısına çıkabilmek kolay değil. Bu zorlu sınavı verebildiğimiz için çok mutluyuz.

 

Bilginin yerini dedikoduya, palavraya, hurafeye bıraktığı zamanlarda sahici, avangart ve niş içeriklerle hayatlarımızı renklendirmeye, zihnimizi bezemeye gayret ediyoruz.

Her gün yayın yapıyoruz ama gazete değiliz. Amacımız haber vermek değil. Çevrimiçi mecralarda yeterince haber kanalı, kaynağı olduğunu biliyoruz. Üstelik hiç birimiz haberci değiliz. Herkesin bildiği işi yapmasını yeğliyoruz. Dolayısıyla habercilik yapmaya kalkışmadık.

Biz her gün bir yaprak ile sizlere ulaşan bir dergi olmayı seçtik ve bunu çok sevdik. Geçen 365 günde 500’ü aşkın özgün ve ilginç içerik yayımladık. Yayınlarımız kâh uzman elinden çıkmış makaleler oldu, kâh sarsıcı bir kısa film ya da eğlenceli bir müzik…

 

Yazar ve editörlerimizin hiç biri ücret almıyor. Dergimiz para nedir bilmiyor. Baştan sona profesyoneliz ve tümüyle gönüllü çalışıyoruz.

Çünkü iyiliğe inanıyoruz.

Paylaşılan bilginin, paylaşılan gerçeğin hayatı yaşanılır kılacak yegâne güç olduğuna inanıyoruz.

 

Sinsi tilki taktiklerinden hazzetmiyoruz.

Biz kirpiye hayranız. Tek bir taktiği olan, bu taktiği daima işe yarayan, küçük, güçlü ve güleç bir canlıyla özdeşleştirdik üretimimizi. Hala aynı fikirdeyiz.

Kimseye bir şey satmaya çalışmıyoruz. Kimseye parmak sallamıyoruz. Bildiğimiz gerçekleri, sahip olduğumuz değerleri cömertçe ve dürüstçe paylaşıyoruz, hepsi bu.

 

 

Bu uzun zaman boyunca bizleri okuduğunuz, izlediğiniz, paylaştığınız, beğendiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağ olun, var olun.

İkinci yaşımızda da yeniliklerle, heyecan verici başlangıçlarla karşınızda olacağız.

 

Ekranın öte yüzünde siz oldukça iyilik büyüyecek, hayat güzelleşecek.

Eminiz.

 

KilavuzKirpiYil1
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • LinkedIn

Grafik tasarım: Yulay Devlet

 

 

 

Author: Kılavuz Kirpi

Share This Post On

1 Comment

 1. CNNTurk tarafsız bölge de en sevdiğim hocam var# prof dr.NadirDevlet
  Kendisi adı gibi nadir bulunan bir zattir?Sayesinde Rusya da bulunan Türkler ve Rusya’nın haritasini bilmeyen ;
  Rus ickisinin adının samogon olduğunu ogrenmeyen tarih öğrencisi kalmamıştır. Kalpak nedir ?Bizzat kullanir?Özbekistan’ı anlatışı hostur:) yoksa Kazakistan miy di? Turki cumhuriyetler ondan sorulur;Gidip görmüştür ?elmayı regarding etmek ne demektir ona sorun.bakalım
  Yeni nesil hocamızın kıymetini bilin?✌?te 97 de mezun oldum unutmamissam vardır nadir devlette bir hikmet ?

  Post a Reply

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share This