ORTAOKULDA TÜRBAN, KATLİAMDIR.

 

Evet, ortaokulda türban katliamdır. Çünkü ortaokul çağındaki çocuklara türban taktıranlar MASUMİYETİ katletmektedir.

Türban / başörtüsü / tesettür kadın cinsinin iffetini korumak amacıyla uygulanan bir dini gelenektir. Ancak ortaokul çağındaki kız, kadın değildir. Çocuktur.

18 yaşını aşmış yetişkin bir bireyin tercihlerine kimse karışamaz. Kanunu çiğnemediği müddetçe eylemlerinde hürdür, hür olmalıdır. Ancak ortaokul çağındaki kız yetişkin ve kadın değildir. Çocuktur.

Kadınlık, erkeklik, namus, iffet, cinsellik gibi konular ise yetişkinlerin dünyasına ait kavramlardır. 9, 10, 11, 12 yaşlarındaki çocukların aklına bu yolla cinselliği sokmak, masumiyetin katledilmesi demektir.

Evet, ortaokulda türban katliamdır. Çünkü ortaokul çağındaki çocuklara türban taktıranlar, başını örtmeyen çocukların PSİKOLOJİK DENGESİNİ katletmektedir.

9, 10, 11, 12 yaşlarındaki kız çocuklarının bir kısmının başı örtülü bir kısmının açık olması, üstelik tesettürün iffet ve meziyet olduğunun savunulması, örtünmeyen çocukları iftira karşısında savunmasız bırakacaktır. 9, 10, 11, 12 yaşındaki bir kız çocuğunun maruz kalacağı “iffetsizlik” ithamına direnecek; iffetini, ahlakını, namusunu savunacak psikolojik donanımı ve bilgisi yoktur. Bu durumda başını örtmeyen kız çocukları taammüden delirtilmiş olacaktır.

Evet, ortaokulda türban katliamdır. Çünkü ortaokul çağındaki çocuklara türban taktıranlar, ERKEKLERİN ONURUNU katletmektedir.

9, 10, 11, 12 yaşlarındaki kız çocuklarının saçını görünce cinsel açıdan tahrik olan erkek, zaten sübyancıdır / pedofildir. Derhal tedavi edilmesi ve toplumdan soyutlanması gerekir. Bu durumda olmayan erkekler için ise 9, 10, 11, 12 yaşlarındaki kız çocuklarının saçından tahrik olma ihtimalinin ihsası bile hakarettir. Her onurlu ve dengeli erkek 9, 10, 11, 12 yaşlarındaki kız çocuklarının başörtüsü hakkında “beni sapık yerine koyamazsınız” diyebilmelidir.

Evet, ortaokulda türban katliamdır. Çünkü ortaokul çağındaki çocuklara türban taktıranlar, ADALET DUYGUSUNU katletmektedirler.

Madem dini inançlar gereği giyinmek 9, 10, 11, 12 yaşlarındaki kız çocukları için bir gerekliliktir, o halde 9, 10, 11, 12 yaşlarındaki erkek çocukları neden bir örnek, standart giysiler ve formalarla okula gelmektedirler? Madem kızları dini inancına göre giyinen – giyinmeyen diye bölmekte bir sakınca görülmedi, o halde erkek çocukları da giyimleri ile bölünmeli mi? İnanç ve giyim eksenindeki bütün tartışmaların kızlar ve kadınlar üzerinden yapılması adaletsizliktir.

Ortaokul çağındaki çocuklara türban taktıran düzenlemeyi yapanlara ve ortaokul çağındaki çocuklarına türban taktıran anne – babalara soruyorum:

  • Sizce başını örtmeyen kadın dinsiz midir?
  • Sizce başını örtmeyen kadın namussuz mudur, ahlaksız mıdır?
  • Kalbinizi, vicdanınızı, çocuk sevginizi, merhametinizi, insafınızı hangi kuyuya attığınızı hatırlıyor musunuz?

 

Author: Beril Cansever Devlet

[yazar] [ara sıra çevirmen] [çeyrek asırdır eğitimci]

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share This