ŞOK TEŞHİS: 30 DAKİKALIK ÖMRÜNÜZ KALDI

Adamın biri başı çok ağrıdığı için doktora gider. Doktor beyin taraması yapar ve gözlerine inanamaz. Bu dehşetli baş ağrısına neden olan, beyinde yerleşmiş ve hastayı her an öldürebilecek bir parazit / kurtçuk tespit eder.

 

Şöyle bir espri vardır: Doktor hastasına “size bir iyi, bir de kötü haberim var” der. “İyi olanı sizin bir gün daha yaşayacak olacağınızla ilgili idi. Kötüsü ise bunu size dün söyleme gerekirdi.”

Kaliforniya’daki hasta için bu şaka neredeyse gerçek oluyordu.

Britanya gazetesi Independent’in verdiği habere göre, Luis Ortiz feci bir baş ağrısı ile “Valley Medical Center” adlı sağlık merkezine sevk edilir. Hemen bir beyin tomografisi yapılır ve ağrıya beyine yerleşmiş bir kurtçuğun sebep olduğu anlaşılır.

26 yaşındaki öğrenciye müdahale edilmezse yarım saatlik ömrü kaldığı söylenir. Doktoru Soren Singel, Ortiz’in kliniğe zamanında ulaştırıldığını, aksi takdirde ölmüş olacağını ifade eder.

Doktorlar beyindeki istenmeyen sakini çıkarmak için hastayı komaya sokarlar. Parazitin beyinde bir kist oluşturmuş olup, Ortiz’in beyin sıvılarının dolaşımını engellediği tespit edilir.

Şimdi beyine yapılan cerrahi müdahaleden sonra öğrencinin hafızasını tekrar kazanması için uzunca bir terapiden geçmesi gerekecek. Kendisi ise kısa zamanda tekrar üniversite eğitimine dönmeyi ümit ediyor.

 

DIE WELT Haberi

Author: Kılavuz Kirpi

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Share This