Türkiye’nin en büyük müzikal topluluğu

Hanımlar, Beyler! Bugün size heyecan verici bir koroyu takdim etmek istiyoruz.

Hepsi amatör, muhteşem sesleri var ve birlikte çok güzel işler çıkarıyorlar.

 

Koronun adı Ladies & Gentlemen İstanbul.

Kendilerini şöyle tanıtıyorlar:

 

Ladies & Gentlemen Müzikal Topluluğu, 2005 yılında Çelik Kasapoğlu tarafindan kurulmustur.

Ladies & Gentlemen, müzikal tiyatroyla ilgilenen profesyonel sanatçıları ve de farklı meslek sahiplerini aynı çatı altında toplamıştır. Topluluğun repertuarında, ağırlıklı olarak Londra ve Broadway müzikallerinden parçalar, film müzikleri, jazz ve popüler müzik türlerinden parçalar yer almaktadir.

Topluluk üyeleri gerek orkestra, gerekse piyano eşliği ile çok sesli koro, ensemble ve solo performanslar sergilemektedirler. Ladies & Gentlemen, sanatseverler tarafından beğeniyle izlenen müzikal tiyatronun Türkiye’de yaygınlaşmasını amaçlamanın yanı sıra, topluluk olarak başarılı prodüksiyonlarda yer almayı hedeflemektedir.

Ladies & Gentlemen, 80 kisiye varan kadrosu ile şu anda Türkiye’deki en büyük müzikal topluluğu kimliğini taşımaktadır. Topluluğun Müzik Direktörlüğünü kurucusu Çelik Kasapoğlu yürütmektedir.

 

Sözü fazla uzatmanın gereği yok. İşte Ladies & Gentlemen İstanbul’un benzersiz performanslarından birkaç örnek. Bu videoları izledikten sonra koronun konser programını öğrenmek ve sahnede canlı canlı dinlemek isteyeceğinizden eminiz. Konser programını şuradan takip edebilirsiniz.

 

Author: Kılavuz Kirpi

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share This