YENİ YILDA, YENİ YIL KARARLARI

Her yeni yılda geleceğimiz için dileklerde bulunuruz. Bu yıl için dileklerimin arasında yenilikler var. Sizin ile paylaşmak isterim.

Tüketimin dağ gibi büyüdüğü bu girdap içinde kalmak istemiyorum.

Tüketici değil türetici olmak için neler yaparım diye şimdiden düşünmeye başladım. Alışveriş yaparken neyi nereden alacağımı ve ne aldığımı sorgulayacağım. Her önemli günde reklamların bana emir ettiği al bunu dediği şeyleri değil, benim önemsediğim ve yaratıcılığımı da işin içine katarak türeten bir alışveriş yapacağım.

Diğer taraftan çevremin bu alışveriş çılgınlığı ile Termik Santrallerin daha da çok ihtiyaç hissedilmemesine yardımcı olacağım.

Yeni yılda karşımdakini dinlemeye, onu anlamaya ayıracağım. Ne diyor, niçin diyor, nereden duymuş gibi soruları kendime soracağım.

Sevgi alışverişi için zaman ayıracağım. Zamanın su gibi aktığı 21.yüzyılda durup “acaba ben ne yaptım ve ne yapıyorum” diyeceğim.

Söz alışverişten açılmışken yediklerimiz içtiklerimizin serüvenlerini araştırmayı unutmayacağım.

Çevreye temiz bir gelecek bırakmak için hepimizin birlikte hareket edeceğine inanıyorum. Ve bunun için elimden geleni yapacağım.

Çocukları bahçede oyun oynarken görmeyi hepimiz isteriz. Neşe içinde olmalarını isteriz. Ama geleceği yaratmak için yeni yıl kararlarının ne kadar önemli olduğunu bir daha kendime hatırlatmak istedim.

Siz de yeni yılda yeni yılda yeni kararlarınızı bir yere not edin. Güzel yıllar birbirini kovalasın.

İyi, temiz ve adil bir dünya için birlik olalım.

 

Author: Kılavuz Kirpi

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share This